Manau, kad tikrai be reikalo yra pavydima žmonėms, kurie keliauja. Ypač jei pavydi tie, kurie tuo metu dirba ir neturi laiko, kada galėtų pagalvoti apie atostogas ir keliones. Priežastis yra labai paprasta – jie dirba ir žino, kad už tai gaus atlyginimą, o ką daryti freelanceriui, kuris keliauja vietoj to, kad kažką sukurtų, ar dirbtų darbą, už kurį gautų pinigus. Žinoma, čia tik vienas kraštutinumas, nes tikrai daug tokių freelancerių, kurių darbas nepriklauso nuo vietos, kurioje jie yra. Gali kurti ten, kur turi kompiuterį ir internetą. Arba kažkas sėdi ofise, dirba nemėgstamą darbą ir dėl to tikrai pavydi kiekvienam keliautojui jo laisvės jausmo. Atminkit, kiekvienas malonumas kainuoja, todėl reikia sumokėti tą kainą, vienaip ar kitaip. Net ir čia nieko nebūna nemokamo.
Aš padariau tik vieną jo nuotrauką, nes jis jautėsi nepatogiai fotografuojant, bent taip man atrodė
Toks debesuotumas buvo porą dienų
Kaip
visada, keliauju tik su minimaliais resursais, kad papildomai nereiktų tampytis
viso svorio ir nebūtų nepatogumų. Viena kuprinė ir viskas. Bet čia buvo
smagumas. Klausimas: kaip Thomas Cook oro linijos žiūri į 5kg kuprinę, kurią
galima neštis su savimi. Aišku tik viena, kad mažas svotis reiškia tik tai, kad
už viską reikia papildomai mokėti. Jei norėsi valgyti kelionės metu, maitinimas
kainuoja ir jį reikia užsisakyti, papildomas bagažas kainuoja, taip pat
kainuoja visi kiti dalykai, kurie susiję su patogumu, t.y. akiniai, pro kuriuos
matai nuogas stiuardeses ir stiuardus, galimybė atsisėsti šalia neknarkiančio keleivio
ir pan.
Žvejys
Po vienos dienos pasivaikščiojimo Manchester, kitą dieną skrydis. Na ką, check-in. Ateinu su kuprine, klausia ar bus bagažas, sakau, kad ne, toliau suvedinėja į kompą duomenis, o tada paprašo uždėti pasverti kuprinę. Shit. Uždedu, o ten šviečia 13kg. Ką nori, tą daryk, bet turi būti 5kg, man sako aptarnaujanti mergina. Išimu kompą, uždedu sverti, 9kg. Bliamba, išimu kelis maistus, uždedu sverti, 8kg. Kas čia per nesąmonė, aš jai sakau, tiek išėmiau, o vis tiek tiek daug sverai. Kuprinėje realiai buvo likę keli skudurai ir dar kažkas. Ai, sakau, einu ką nors sugalvosiu. Suplėšo mano boarding pass ir paleidžia.
Pakrantė
Na ką,
new chalange. Lauke ant savęs užsikabinu fotiko body, lauke palieku maistus,
dar kažką įsikišu į kišenę ir vėl einu bandyti laimę. Ten buvo daug tų, kurie išduoda boading pass, bet aš ėjau prie trumpiausios eilės, nors ir ne mano skrydis ten buvo. Šį kartą ne pas tą pačią papuoliau, pas jos kaimynę.
Uždedu ant svarstyklių, **** **** * ** * * , nusikeikiu mintyse, sveria 8kg. Iš kut? Gerai, kad pirminio svorio nematė ta motera, staigiai nuėmiau kuprinę nuo svarstyklių, ištraukiau kompą, pasidėjau šalia kojų ir laukiu kas bus. Motera žiūri ir nesupranta, matyt, jai rodo, kad man boarding pass jau išduotas. Tai aš jai ir sakau, kad buvau prieš tai, bet dėl svorio nepraėjau (sumoki papildomai 70 svarainių ir nebūtų problemų dėl svorio). Ji sako – uždėk kuprinę. Uždedu, o ten 5.9kg. Nop, netinka, mažink svorį. Ką mažinti, juk tik 900g. Gal turi skysčių kokių? Ne. Vėl tikrinu kuprinę, o ten randu užrašų knygutę, ją išimu ir tada ji man sako, kad ok. Gaunu boarding pass, grįžtu į lauką, susirenku viską, ką ten palikau, susikraunu į kurpinę, vėl ją padarau 13kg ir sėkmingai keliauju toliau per apsaugas iki vartų.
Šiauriausias salos taškas, čia prasideda Atlanto vandenys ir baigiasi Karibų jūra
Animal Flower Cave
Harrison's Cave
Flower Forest
Tokių salų oro uostai tokie, kad atrodo, jog kai kurių įžymių žmonių vilos yra didesnės, tik prie jų nestovi Boeing ar Airbus. Bet nuo to tik geriau, nereikia niekur klaidžioti, greit randi kur nueiti.
Muitinė praeita tvarkingai, be jokių kliūčių, pagaliau laisvė ir šiltas oro gurkšnis.
Ši sala ypatinga tuo, kad iš ji nėra vulkaninės kilmės. Kitos salos, kurios yra netoliese, yra vulkaninės kilmės. Barbados – labiausiai į rytus nuo Karibų jūros, nutolusi sala.
Kadangi pernai buvau Seišelių salose, tai išėjęs iš oro uosto pagalvojau, kad sugrįžau į Seišelius. Daug kas buvo labai panašu: žmonės, mašinos, gamta. Net autobusų stotelėje pamačiau, kad autobusai tokie patys kaip Seišeliuose. Britų kolonijos daro savo. Greitas paklausimas kur man išlipti, kad rasčiau nakvynės vietą, vietinių pagalba ir valio, aš jau ten, kur gyvensiu visas dvi savaites.
Oistins miestelio pakrantė
Oistins miestelio pakrantė
Oistins miestelio pakrantė
Oistins miestelio pakrantė
Oistins miestelio pakrantė
Oistins miestelio pakrantė
Vaikštant po miestelius visada norisi pasisveikinti, ar linktelti galvą, sutikus baltąjį. Visi lyg ir pažįstami, lyg ir savi žmonės. Juodukai irgi sveikinasi, matyt iš tingėjimo. Toks mandagumas visai maloniai užkrečia ir nevargina.
Pirmas dienas susidėliojau taip, kad daugiau vaikščiočiau ir žiūrėčiau iš ko viskas padaryta, o tik po to važinėti po vietas, kurias būtų įdomu pamatyti.
Kainos visai normalios. Seišeliuose daug brangiau. Restorane galima pavalgyti už 130Lt, maisto produktai kiek brangesni nei Lietuvoje, nors jų pasirinkimas labai menkas. Geriausia valgyti ant greitųjų pagamintus pietus prie paplūdimių, jų kaina nedidelė, visai skanu ir užkemši skrandį, daugiau apie nieką galvoti nebereikia.
Vietiniai gyventojai, vyrai, plaukus augina nuo gimimo ir dredus suka aplink galvą, nešioja viską tokiose megztose kojinėse. Moterys panašiai, tik vietoj dredų – kasytės. Daug reklamos apie saugų vairavimą ir gyvybių išsaugojimą, bei saugų seksą. Nudistų paplūdimių nėra, bet visi paplūdimiai yra vieši ir prieinami.
Paskutinės trys dienos buvo skirtos deginimuisi. Šiek tiek apskrudau. Visai gerai, užteks iki vasaros.
Mano skrydis beveik sutapo su kolegų lietuvaičių skrydžiu, tik jie su Britų oro linijomis skrido ir į Londoną, o aš į Manchester su Tomo Kepėjo oro linijomis.
Paskutinis skrydis buvo su Wizzait. Doncaster oro uoste buvo taip, kad vienas lenkas sugebėjo taip garsiai klausytis muzikos ausinuke, kad neišgirdo 6 savo pavardės šaukimų lipimui į lėktuvą, nes jis laukė ne prie savo vartų. Pasirodo, jei salėje yra dveji vartai, prie jų monitoriai su skrydžio informacija, vis tiek galima laukti eilėje, kur stovi lietuviai ir skrenda į Vilnių, o ne į Poznanę ar kur tais. Kada niekur nerado to lenko, ėjo per lietuvių eilę ir klausę, ar nėra kažkokia Mazhinzchko Zabrezhnewichz. Nesugebėjo prisipažinti, kad jis ten yra. Tiesa, iš pradžių šaukė vyrą ir moterį, Tai mačiau, kad moteris nubėgo ir įlipo, o tas gražolis liko.
Tai va, stojau aš į eilės galą ir žiū, kad sako lenkui, jog tavo lėktuvas va ten, jau vartai uždaryti, trapas patrauktas, jis pasiruošęs kilti. Nežinau kaip viskas baigėsi, taip pat nežinau kaip baigėsi su lietuviu, kurio neįleido į lėktuvą, nes buvo per daug girtas. Jam kažkas skambina, o jis: - karoč, 3,14zda man, bl** neįleido į lėktuvą manęs.Keliaukit žmonės, nes pasaulis mažas, o jame vyksta didūs dalykai. Jei turite kokių klausimų, mielai atsakysiu. Komentarai prieinami, tad komentuokite.